Tím India: Mládež je základom úspešnej budúcnosti

Čo robí vaša federácia pre mládež vo vašej krajine?

Mládež je základom budúcnosti. Indická asociácia malého futbalu kladie dôraz na mládež a rozvoj malého futbalu na najnižšej úrovni. V rámci toho každoročne organizujeme národné majstrovstvá pre deti vo veku U10, U12, U14 a U16, aby sme podporili mládežnícky rozvoj nášho športu.

Bohužiaľ, naše deti nedostávali medzinárodnú platformu na prezentáciu svojho talentu, ale chceli by sme sa poďakovať nášmu viceprezidentovi pánovi Vitthalovi Shirgaonkarovi spolu s pánom Petrom Králikom (viceprezident WMF – Európa) a pánom Kevinom (člen EK WMF), že iniciovali tento rozvoj mládeže a špeciálne poďakovanie patrí Slovenskému zväzu malého futbalu (SZMF), pretože podporujú túto iniciatívu, aby poskytli mládeži platformu na medzinárodnej úrovni.

Koľko hráčov a v akom veku so sebou priveziete?

Indická asociácia malého futbalu privádza 3 tímy U11, U13 a U15, spolu teda približne 40-45 športovcov a funkcionárov. Túto iniciatívu ocenilo mnoho rodičov a sú ochotní cestovať, aby videli svoje dieťa hrať na medzinárodnej úrovni.

Čo vás priviedlo na náš turnaj na Slovensku a čo by ste chceli dosiahnuť?

Nadšenie reprezentovať Indiu na medzinárodnom turnaji malého futbalu je pre nás veľmi dôležité. Snom je získať pre náš národ mládežnícky titul, tešíme sa na fair-play a pravé športové podmienky. A tiež medzinárodné priateľstvo je to, čo nás privádza na tento turnaj na Slovensku.

A samozrejme nádej, že dosiahneme úspech.

Aké sú vaše skúsenosti s malým futbalom a zúčastnili ste sa už niekedy predtým podobného turnaja alebo ste ho organizovali?

Malý futbal je šport je ako stvorený pre amatérskych hráčov, aby si splnili svoj sen reprezentovať svoju krajinu na medzinárodnej platforme. Je to rýchlo sa rozvíjajúci šport, ktorý je vďaka svojmu kompaktnému formátu ľahko dostupný. Náš tím sa zúčastnil na všetkých súťažiach organizovaných WMF na medzinárodnej úrovni.

Ako vidíte budúcnosť malého futbalu a akú úlohu budú zohrávať podobné turnaje?

Ako som už spomenul, malý futbal je rýchlo sa rozvíjajúci šport na celom svete. V Indii sa stáva populárnym vďaka zmenšenému ihrisku a rýchlemu formátu. V Indii je veľmi známy kriket a Gully Cricket je forma kriketu, ktorá sa hrá viac ako bežný kriket. Malý futbal je podobný Gully Footballu (znamená, že futbal sa môže hrať kdekoľvek).

Turnaje ako IYMC pomáhajú mladým športovcom zamerať sa na svoj sen reprezentovať svoju krajinu na medzinárodnej úrovni, v tom vidím ich dôležitosť.

Aké sú vaše očakávania zo Slovenska ako krajiny, jej obyvateľov, kultúry a pohostinnosti?

Na to vám radi odpovieme v posledný deň nášho pobytu v Bratislave. Počuli sme však o EMF Euro, ktoré bolo jedným z najlepších turnajov v histórii nášho športu. Preto naši hráči očakávajú rovnaký dojem a pohostinnosť.

Ste zvedaví na našu kuchyňu, čo je podľa vás naše národné jedlo, prípadne čo obsahuje a prinesiete si niečo špeciálne pre svoju kuchyňu?

Ako vie celý svet, India je známa svojou rozmanitosťou receptúr a najmä korenín. Preto je náš tím viac zvedavý na slovenské jedlá, ako sa budú pripravovať a či budú chutiť ako indické jedlá alebo nie. Naše mužské tímy a tím U23 už cestovali na majstrovstvá sveta do Európy, keďže Slovensko je európska krajina, môžeme očakávať určitý typ podobnosti. Aj tak by náš tím rád ochutnal tradičné slovenské jedlá.

Určite si prinesieme nejaké hotové jedlo a korenie, aby si náš tím mohol v Bratislave vypýtať nejaký typ indickej prípravy.

Aké rady máte pre organizátorov budúcich turnajov v malom futbale a aké poznatky ste si odniesli z vlastných skúseností?

Postarať sa o športovcov čo najlepšie, postarať sa o podujatia zo všetkých hľadísk, ako je ubytovanie, strava, miestna pomoc a férové podmienky, je kľúčom k úspechu.

Dúfame, že tieto štandardy sa budú dodržiavať na každej súťaži v malom futbale.

Čo si myslíte o význame športu a športových podujatí pri zbližovaní ľudí a komunít, najmä v globálnom kontexte?

Športové podujatia na medzinárodnej úrovni vždy poskytujú najlepší spôsob výmeny kultúr rôznych národov, priateľstvo, ktoré presahuje rámec športu, a najlepšia časť umožňuje svetu stretnúť sa na jednom mieste.

Na záver, aké sú vaše nádeje a očakávania do budúcnosti sveta malého futbalu a ako vidíte jeho vývoj v najbližších rokoch?

Malý futbal má veľkú budúcnosť. Rozsah a šírka základne amatérskych hráčov, ktorých je veľký počet, sľubujú rast nášho športu. Malý a rýchly formát je silnou stránkou malého futbalu, ktorá bude kľúčom k jeho úspechu.

Začnite konverzáciu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *