Poznáme víťazov detských majstrovstiev Slovenska

V piatok 2. júna sa v Banskej Bystrici uskutočnili Detské majstrovstvá Slovenska v malom futbale. Na Detských majstrovstvách Slovenska v malom futbale si zahralo v štyroch kategóriách zahralo 51 tímov a viac ako 700 detí v 106 zápasoch. O titul sa bojovalo v kategóriách U8, U10, U13 a U15.

U8: V najmladšej kategórii ostal titul v Banskej Bystrici

Do bojov o medaily sa v najmladšej kategórii prebojovali deti z 2 dvoch škôl v Banskej Bystrici a po jednej z Prešova a Serede. V prvom semifinále sa proti sebe postavili žiaci ZŠ Šrobárovej z Prešova a ZŠ Spojovej Banská Bystrica. Do finále postúpili žiaci zo ZŠ Spojovej z Banskej Bystrice, ktorí zvíťazili 3:0. V semifinále číslo dva sa stretli žiaci ZŠ Moskovská z Banskej Bystrice a ZŠ Juraja Fándlyho zo Serede. V zápase padol iba jediný gól a ten strelili deti zo základnej školy v Seredi, ktorí sa tak stali druhým finalistom. V boji o bronz tak nastúpili ZŠ Šrobárova Prešov a ZŠ Moskovská Banská Bystrica. Bronzové medaily si nakoniec po výhre 1:0 vybojovali deti zo ZŠ Moskovskej Banská Bystrica. Vo finálovom zápase medzi banskobystrickou ZŠ Spojová a seredskou ZŠ Juraja Fándlyho sa zápas skončil v riadnom hracom čase nerozhodne. O víťazovi kategórie U8 tak rozhodli až pokutové kopy. Tie úspešne zvládli žiaci ZŠ Spojovej z Banskej Bystrice, ktorí sa tak stali majstrami Slovenska v malom futbale v kategórii U8. 

V kategórii U10 titul do Bratislavy

Do semifinále sa v kategórii U10 prebojovali ZŠ Tulipánová Nitra, ktorá sa stretla v boji o finále so šamorínskou ZŠ Mateja Bela. Prvé semifinále lepšie zvládli žiaci ZŠ Tulipánovej z Nity, ktorí vyhrali 2:0. Druhé semifinále bolo záležitosťou dvoch bratislavských základných škôl. ZŠ Sokolíkova bojovala proti ZŠ Sibírskej. V druhom semifinále sa tešili z postupu žiaci ZŠ Sokolíkova, ktorí vyhrali 3:0. V boji o tretie miesto sa tak stretli žiaci šamorínskej ZŠ Mateja Bela proti ZŠ Sibírskej Bratislava. Bronz nakoniec získali šamorínski žiaci zo ZŠ Mateja Bela, ktorí vyhrali 2:0. Vo finále medzi ZŠ Tulipánovou z Nitry a ZŠ Sokolíkovou Bratislava sa taktiež zrodil nerozhodný výsledok v riadnom hracom čase. Po výsledku 0:0 nasledovali pokutové kopy. Tie rozhodli o tom, že majstrom Slovenska v malom futbale detí sa stali deti z bratislavskej ZŠ Sokolíkova. 

Kategóriu U13 ovládli nitrianski žiaci

V semifinále sa stretla ZŠ Pohraničná Komárno a CZŠ sv. Cyrila a Metoda Sereď. Semifinále ovládli jasne komárňanskí žiaci, keď zvíťazili 3:0. V druhom semifinále sa stretli ZŠ Sokolíkova Bratislava a ZŠ Tulipánová Nitra. Po výsledku 1:1 museli o postupujúcom do finále rozhodnúť pokutové kopy. Tie rozhodli o tom, že vo finále nastúpi ZŠ Tulipánová Nitra. V boji o bronz sa tak stretli CZŠ sv. Cyrila a Metoda Sereď proti ZŠ Sokolíkova Bratislava. V riadnom hracom čase sa zápas o bronz skončil výsledkom 2:2 a tak o držiteľovi bronzu rozhodli pokutové kopy. Tie lepšie zvládli žiaci ZŠ Sokolíkova Bratisalva. Vo finále sa o titul proti sebe postavili ZŠ Pohraničná Komárno a ZŠ Tulipánová Nitra. Finálový zápas rozhodol jediný gól a ten strelili nitrianski žiaci zo ZŠ Tulipánová, ktorí sa tak stali majstrami Slovenska v malom futbale v kategórii U13.

U15: V najstaršej kategórii titul pre domácu základnú školu

V prvom semifinále kategórie U15 sa stretli žiaci ZŠ Mirka Nešpora z Prešova a Munka utcai Alapiskola z Komárna. V dramatickom semifinále, ktoré skončilo 0:0, rozhodli o finalistovi až strely z pokutového bodu. Lepšie ich zvládli žiaci Munka utcai Alapiskola z Komárna. V druhom semifinále sa stretla ZŠ Tomášov proti ZŠ Moskovská Banská Bystrica. Po víťazstve 1:0 postúpili do finále žiaci z Banskej Bystrice. V boji o bronz medzi prešovskou ZŠ Mirka Nešpora a ZŠ Tomášov sa nakoniec zo zisku bronzu tešili žiaci zo ZŠ z Tomášova. Vo finále medzi Munka utcai Alapiskola z Komárna a ZŠ Moskovskou z Banskej Bystrice v riadnom hracom čase gól nepadol a tak aj tu nasledovala penaltová dráma. Tú nakoniec lepšie zvládli žiaci z banskobystrickej základnej školy Moskovskej, ktorí tak ovládli kategóriu U15  a stali sa majstrami Slovenska v malom futbale v tejto vekovej kategórii. 

Začnite konverzáciu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *