Najúspešnejšími tímami IYMC 2023 sa stali ZŠ Sokolíkova a Šamorín

Premiérový ročník medzinárodného turnaja v malom futbale pod názvom IYMC, teda International Youth Minifootball Championship je úspešne za nami.

Začalo to len ambicióznou myšlienkou v hlavách niektorých funkcionárov, ktorí si povedali, že práve na mládež sa často zabúda a v pretlaku veľkých medzinárodných turnajov pre dospelých chýba možnosť konfrontácie mladším ročníkom.

Z myšlienky sa stal plán a z plánu sa nakoniec podarilo jedno veľmi pekné viacdňové podujatie na bratislavských Pasienkoch, kde si svoje sily zmeralo spolu 14 tímov v troch rôznych vekových kategóriách U11, U13 a U15.

Chlapci predviedli skvelé výkony, padlo niekoľko nádherných gólov, ale aj obranných zákrokov a zásahov brankárov. Videli sme jasné zápasy, ale tiež napínavé súboje do poslednej chvíle či penaltové rozstrely.

Chceme sa tiež veľmi pekne poďakovať reprezentácii Indie za to, že sa rozhodli prísť, reprezentovať svoju krajinu a zúčastniť sa turnaja. Pre mladé generácie ide rovnako ako o futbalové zápolenie, aj o medzikultúrne učenie sa a zaujímavú skúsenosť interakcie s inými tímami.

V najvyššej kategórii U15 sa tím Indie takmer postaral o obrovské prekvapenie, ked sa po úspešnom semifinálovom výsledku 1:0 prebojoval až do finále. Tam však už podľa predpokladov dominovali silnejší Šamorínčania. Napriek tomu išlo o skvelé vyvrcholenie turnaja s perfektnou atmosférou.

Veríme, že myšlienka tohto turnaja bude pokračovať. Dôkazom toho, že ide o správny smer boli výmeny dresov a nekončiace sa fotenie hráčov na ihrisku po skončení turnaja. Preto sa už teraz tešíme na ďalší ročník IYMC 2024.

Výsledky

U11

🥇 ZŠ Rovinka
🥈 ZŠ M. Bela, Šamorín
🥉 ZŠ Sokolíkova
Najlepší hráči tím India: Aditya Sarvaiya, Mantra Vasani, Kavin

U13

🥇 ZŠ Sokolíkova
🥈 ZŠ M. Bela, Šamorín
🥉 Cambridge International School
Najlepší hráči tím India: Aarav Sejwal, Harvijaysinh Jadeja, Rajat Jagtap

U15

🥇 ZŠ M. Bela, Šamorín
🥈 Minifootball Association of India
🥉 ZŠ Sokolíkova
Najlepší hráči tím India: Rehaan, Anirudh, Bhuvan Patro

Začnite konverzáciu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *